sie
2
2024

Michał Śliwiński na Mistrzostwach Europy Modeli Swobodnie Latających w Rumunii!

W dniach 22-26 lipca 2024 w Simerii koło miasta Deva w Rumunii rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Modeli Swobodnie Latających. W Mistrzostwach wzięło udział 195 zawodników z 27 państw. Zawody zostały rozegrane w trudnych, zmiennych warunkach pogodowych.

Od całkowicie bezwietrznej pogody w dniu lotów szybowców F1A do momentami porywistego wiatru w trakcie startów modeli z napędem silnikowym F1C.

Reprezentacja Polski w kategorii szybowców F1A w składzie: Michał Śliwiński, Jarosław Jeziorny oraz Tomasz Jeziorny w kwalifikacji drużynowej uplasowała się na wysokim 9 miejscu. Krośnieński modelarz Michał Śliwiński po niewielkiej stracie w jednym z siedmiu lotów zajął 39 pozycję.

Szersza relacja wkrótce (jeszcze w tym miesiącu)! – zobowiązał się Michał Śliwiński.

Wyniki można przeglądnąć na przykład tutaj

Logo Miasto Krosno

Wyjazd krośnieńskiego zawodnika Michała Śliwińskiego na Mistrzostwa Europy Modeli Swobodnie Latających F1A,B,C – Rumunia, Deva 2024 Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Krosno.
Dodatkowo wsparcie Michał otrzymał od Aeroklubu Podkarpackiego SL w Krośnie. Serdecznie dziękujemy!