kw.
14
2018

Regionalne Zawody Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze 2018 – Krosno

Tradycyjnie jak co roku, w kwietniu rozegrane zostały Regionalne Zawody Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze. Tym razem ze względu na kierunek wiatru i dostępność lotniska w Krośnie odbyły się one na zapasowym lotnisku w Łężanach.

Tradycyjnie jak co roku, w kwietniu rozegrane zostały Regionalne Zawody Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze. Tym razem ze względu na kierunek wiatru i dostępność lotniska w Krośnie odbyły się one na zapasowym lotnisku w Łężanach. Wiatr wiejący z południowego zachodu uwarunkował rozłożenie startu w okolicach boiska piłkarskiego. Warunki pogodowe dość dobre.

2018-04-14 zawody balonow fb (2)  2018-04-14 zawody balonow fb (3)  2018-04-14 zawody balonow fb (1)

W zawodach wystartowało 12 zawodników, co jest znacznie mniejszą liczbą niż rok temu. Ale tendencja jest taka, nie wiedząc czemu, że co dwa lata jest na zmianę kilkanaście zawodników lub około 30. Każdy z zawodników mógł wykonać dwa loty balonem, z czego do klasyfikacji brany jest lepszy z nich. Start balonu odbywa się z palnika, który napełnia balon ciepłym powietrzem, co pozwala mu wzbić się w powietrze. Najlepszą sytuacją jest taka, w której model balonu trafi w noszenie termiczne, bo pozwala to wykonać długi lot. Maksymalny mierzony czas lotu wynosi 10 minut.

2018-04-14 zawody balonow fb (4)

Tego dnia dwa najdłuższe loty wykonali Łukasz Kubit (Głowienka) oraz Aleksandra Trzemżalska (Krosno). Oboje uzyskali maksymalny wynik 600 sekund. Jako, że żadne z nich nie wykonało drugiego lotu, to oboje zajęli pierwsze miejsce! Nieco za nimi uplasował się Sebastian Hus z Sanoka. Dalej Hubert Głód, Dominik Królicki, Kamil Kwiatkowski, Jakub Trzemżalski, Krzysztof Hus, Hubert Nowak, Kamil Nowak, Gabriela Stefanik i Dawid Zajdel.

Pełne wyniki z zawodów: Pobierz PDF

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.