sty
28
2017

Zawody PP F1N w Hrubieszowie

28.01.2016r. w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się X Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, zaliczane do punktacji Pucharu Polski.

28.01.2016r. w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się X Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, zaliczane do punktacji Pucharu Polski. Była to tegoroczna inauguracja cyklu imprez tej rangi.
Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Hrubieszowie przy wsparciu Urzędu Miasta oraz HOSiR w Hrubieszowie.

Zawodnicy na hali HOSIR w Hrubieszowie.

Do rywalizacji stanęło 47 modelarzy z Grodkowa, Chrzanowa, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Suwałk, Zamościa, Chełma, Sawina, Ruda Huta.

W kategorii młodzików zwyciężył Kacper Kaczmarek z UKS „Jedynka” Hrubieszów, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Mateusza Mięczaka o prawie 6 sekund. Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Truchan reprezentujący OSiR w Suwałkach.
Została wyłoniona klasyfikacja młodzik-dziewczęta. Najlepsza okazała się Wiktoria Hałasa, drugie miejsce zajęła Karina Sawicka, a trzecie Wiktoria Gajos. Cała trójka dziewcząt na podium to reprezentantki modelarni w Grodkowie (SMO Feniks Brzeg).

Podium PP młodzik: 2. Mateusz Mięczak, 1. Kacper Kaczmarek, 3. Grzegorz Truchan  Podium PP młodzik dziewczęta: 2. Karina Sawicka, 1. Wiktoria Hałasa, 3. Wiktoria Gajos

W kategorii junior młodszy wygrał i to z blisko 20 sekundową przewagą Patryk Bajer, na drugim miejscu uplasował się Kacper Zbarachewicz, a zaraz za nim depcząc mu po piętach Łukasz Flisiuk. Cała trójka to zawodnicy z Hrubieszowa. Miejsce czwarte zajął Mikołaj Wilczęga, który uzyskał taka sama sumę z trzech lotów jak Łukasz Flisiuk, ale decydujący być kolejny – czwarty lot.
W zawodach wzięło udział tylko 4 juniorów, czyli minimalna ilość, aby zawody zostały zaliczone do klasyfikacji Pucharu Polski. Zwyciężył Piotr Wielosz-Hałasa, zaraz za nim Dominik Skwarek. Trzeci Krzysztof Kraczkowski.

2017-01-28_f1n_hrubieszow_pp (junior-ml)  2017-01-28_f1n_hrubieszow_pp (junior)

W kategorii seniorów bezkonkurencyjny okazał się Sławomir Truchan z Suwałk. Wśród jego 9 lotów tylko w czterech uzyskał wyniki przekraczające 10 sekund. Wystarczyło to jednak do wygranej ze sporą przewagą i do ustanowienia nowego rekordu hali HOSIR – 44.8sek. Miejsce drugie zajął Mariusz Jaroszak (Aeroklub Stalowowolski), a trzecie Leszek Kryszczuk (Hrubieszów).
Przeprowadzona została także klasyfikacja OPEN, dla zawodników nie posiadających licencji i nie rywalizujących o punkty Pucharu Polski. Wygrał Tadeusz Stachniuk przed Janem Szumiatą i Pawłem Kowalewskim.

2017-01-28_f1n_hrubieszow_pp (senior)  2017-01-28_f1n_hrubieszow_pp (open)

Miłym akcentem było wręczanie nagród przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa Pana Tomasza Zająca. Oprócz nagród za 1,2 i 3 miejsca w poszczególnych kategoriach odznaczonych przez Aeroklub Polski zostało także dwoje modelarzy z UKS „Jedynka” Hrubieszów – Piotr Wielosz-Hałasa, który otrzymał pierwszy Diament do złotej odznaki sportowej oraz Dominik Skwarek, który otrzymał odznakę sportową modelarza lotniczego z wieńcem srebrnym. Modelarze Ci uzyskali znaczące sukcesy w sezonie 2016 w modelarstwie lotniczym.

Na podstawie relacji Leszka Kryszczuka.

Zdjęcia (fot. L. Kryszczuk):

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Wyniki można pobrać tutaj:  Pobierz PDF