mar
20
2016

MSR voľných halových modelov & Východňarska halovka VI. ročník – Humenné

20 marca 2016 roku w Humenném odbyły się Zawody Modeli Halowych F1N oraz N50 i P3. Była to już VI z kolei Východňarska halovka, w tym roku połączona z Mistrzostwami Słowacji Modeli Halowych.

20 marca 2016 roku w Humenném odbyły się Zawody Modeli Halowych F1N oraz N50 i P3.
Była to już VI z kolei Východňarska halovka, w tym roku połączona z Mistrzostwami Słowacji Modeli Halowych.

Z Krosna przybyło dwóch zawodników – Robert Kopacz i Henryk Czekański, reszta naszych zawodników była albo na zawodach w Mielcu, będących finałowymi Pucharu Polski F1N 2016 albo zaszyła się gdzieś w domach…
Zawody w Humenném to pozycja w kalendarzu, która jest dla mnie obowiązkowa, niestety w tym roku nie udało mi się na nie pojechać. Pewnie się powtarzam już któryś raz, ale naprawdę warto się wybrać na zawody na Słowację, przede wszystkim ze względu na atmosferę panującą wśród zawodników.

Trening przed zawodami (fot. Henryk Czekański)

Wśród młodzików (žiaci) najlepszym z 27 zawodników okazał się Ľubomír Sivák z Humennégo, na drugim miejscu rywalizację zakończył Filip Klobušický (Trenčianska Turná), a trzecie miejsce przypadło Samuelowi Fekete ze Strokova.

Juniorów dość mało, bo tylko 8, ale to też ze względu na dość wąski przedział wiekowy. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się zawodnicy z Presova: zwyciężył Branislav Fiľakovský  przed  Pavol`em Eliáš Galdun. Na trzecim miejsce Martin Paňko ze Stropkova.

Wśród seniorów do rywalizacji stanęło 25 zawodników, w tym dwóch reprezentantów Aeroklubu Podkarpackiego. Wygrał i został Mistrzem Słowacji Štefan Macho z LMK Humenné, na drugim miejscu Marcel Bučko st. (LMK-FF-Piešťany). Miejsce trzecie wywalczył Robert Kopacz z Krosna, do uzyskania tytułu II Wice Mistrza Słowacji zabrakło mu jedynie słowackiego obywatelstwa.. Drugi z naszych zawodników – Henryk Czekański na miejscu 24.
Słaby wynik uzyskał Matej Beták (4 miejsce), który tydzień wcześniej w Krośnie zajął drugie miejsce z bardzo wysokimi czasami. Miroslav Pitlanič  i Milan Minárik, którzy na poprzednich MSR odbywających się w Humenném (2014) stali na podium, teraz dopiero w 1/3 stawki.

Podium młodzik. (fot. LMK Humenne) Podium junior (fot. LMK Humenne) Podium senior - w zielonej koszulce Robert Kopacz z Krosna (fot. LMK Humenne)
Podium młodzików, juniorów oraz seniorów.

Zawody z tego co się dowiedziałem przebiegły bardzo przyjemnie. W to nie ma co zresztą wątpić. Podziękowania dla organizatorów tych zawodów, którzy już od kilku lat zawsze ciepło przyjmują nas u siebie, mimo że czasami zgarnialiśmy większość miejsc na podium. Zakończenie w kategorii F1N odbyło się przed rozegraniem N50 i P3, dzięki temu osoby latające tylko w szybowcach mogły wcześniej pojechać do domów.

Relacja na stronie humencanonline.sk: (klik)

Zdjęcia dzięki uprzejmości Henryka Czekańskiego:

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.