mar
13
2016

Zawody F1N o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka

W niedzielę 13.03.2016r., czyli dzień po zawodach w Krośnie miały miejsce zawody w Zielonce koło Warszawy. W rywalizacji o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka wzięło udział 75 zawodników i zawodniczek. Zawody dość daleko, więc stąd też brak na nich krośnieńskich zawodników.

Młodzik i młodzik dziewczęta

55 młodzików, w tym 4 dziewczęta. Po drugiej turze lotów, 20 zawodników o najmniejszej liczbie punktów zostało odrzuconych z udziału w trzeciej turze. Decyzja trafna, ze względu na bardzo dużą liczbę zawodników w tej kategorii, a co za tym idzie czas potrzebny na wykonanie 9 lotów przez wszystkich.
W młodzikach wygrał z dość sporą przewagą Hubert Truchan z OSiR w Suwałkach, aktualnie jest na drugim miejscu w punktacji Pucharu Polski, ale najprawdopodobniej po zawodach w Tarnobrzegu lub Mielcu obejmie prowadzenie. Drugie miejsce zajął Kamil Szostek z OKiS w Zielonce nieznacznie wyprzedzając Kacpra Kaczmarka z UKS „Jedynka” Hrubieszów, który aktualnie cały czas jest na prowadzeniu w punktacji generalnej.
Wśród dziewcząt najlepszy rezultat uzyskała Wiktoria Hałasa z OKiR Grodków, która wygrała wszystkie dotychczasowe zawody w tej kategorii zaliczane do Pucharu Polski. Tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w punktacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Oliwia Matyśniak z Łasku. Trzecie Wiktoria Gabara – OKiR Grodków.

Podium młodzik dziewczęta.  Podium młodzik.
Podium młodzik dziewczęta: 2. Oliwia Matyśniak, 1. Wiktoria Hałasa, 3. Wiktoria Gabara
Podium młodzik: 3.
Kacper Kaczmarek, 1. Hubert Truchan, 2. Kamil Szostek

Junior młodszy

Wśród 6 juniorów młodszych całe podium obstawili zawodnicy z Hrubieszowa. Wygrał już 4 zawody z rzędu Patryk Bajer.  Nieco ponad 1,5 sekundy za nim Łukasz Flisiuk. Trzeci Krzysztof Kraczkowski, który w tym sezonie pojawił się dopiero na drugich zawodach, ale ma jeszcze szanse wskoczyć na trzecie miejsce w punktacji generalnej Pucharu Polski.

Podium junior młodszy.
Podium junior młodszy: 2. Łukasz Flisiuk, 1. Patryk Bajer, 3. Krzysztof Kraczkowski

Junior

W juniorach wygrał Piotr Wielosz-Hałasa i tym samym przypieczętował już swoje zwycięstwo w punktacji generalnej Pucharu Polski. Drugie miejsce zajął Dominik Skwarek. Na trzeciej pozycji Sebastian Pacuła, który po raz pierwszy pojawił się na tegorocznych zawodach. Juniorów na zawodach pojawiło się jedynie 5.

Podium junior.
Podium junior: 2. Dominik Skwarek, 1. Piotr Wielosz-Hałasa, 3. Sebastian Pacuła

Senior

Seniorów też bardzo mało, bo jedynie 9. Wygrał z dużą przewagą, sporo większą niż na zawodach w Krośnie Sławomir Truchan z Suwałk. W swoim siódmym locie uzyskał czas 49,8sek, czyli poprawił swój rekord Polski z poprzedniego dnia. Od zawodów w Pyskowicach, kiedy to zmienił sposób wyrzutu modelu jest póki co niepokonany. Zapewnił sobie już wygraną w Pucharze Polski. Uzyskał też najlepszy czas na zawodach za co otrzymał dodatkową nagrodę. Drugie miejsce zajął Jakub Leszczyk z Łasku, a trzecie instruktor z Hrubieszowskiej „Jedynki” Leszek Kryszczuk.

Podium senior.
Podium senior: 2. Jakub Laszczyk, 1. Sławomir Truchan, 3. Leszek Kryszczuk

Organizatorzy oprócz pucharów i dyplomów postarali się o nagrody rzeczowe dla zawodników, dodatkowo zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wygrali lot szybowcem.
Zawody zakończyły się około godziny 17.

Relacja na stronie OKiS Zielonka: (klik)

Praktycznie połowę miejsc na podium zgarnęli zawodnicy z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie, pod wodzą instruktora Leszka Kryszczuka.
Co ciekawe latają oni w większości modelami prosto z zestawów, bez większych modyfikacji… może są to „wrony” jakiegoś lepszego sortu? Pewnie trzeba by zapytać producenta, czy aby na pewno są to zwykłe X5-tki 🙂
Zawodnicy z UKS "Jedynka" w Hrubieszowie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Leszka Kryszczuka:

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.