lut
13
2016

XVI Zawody Modeli Halowych F1N o Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa

Relacja Michała Śliwińskiego z XVI Zawody Modeli Halowych F1N o Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa.

W sobotę 13 lutego br. w hali widowiskowo-sportowej w Chrzanowie odbyły się XVI Zawody Modeli Halowych F1N o Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa. Były to już drugie zawody w 2016 roku zaliczane do Pucharu Polski.

Aeroklub Podkarpacki reprezentowało 8 zawodników:
1 młodzik: Kacper Kopacz; 2 juniorów młodszych: Bartłomiej Kopacz, Roksana Gądek; 1 junior: Kamil Śnieżek; 4 seniorów: Justyna Gądek, Patryk Śnieżek, Robert Kopacz, Michał Śliwiński.

Chrzanowska hala charakteryzuje się niewielką wysokością, co dla wielu zawodników jest nie lada problemem, ponieważ bardzo łatwo można uderzyć modelem w siatkę zawieszoną na suficie. Wymaga to od startującego dokładnego i technicznego rzutu. Większość młodzików, jak i każdy senior mógł wykorzystać pełną wysokość obiektu.

W zawodach wzięło udział 59 zawodników. Przyjechali oni z całej Polski min. Suwałk, Krosna, Bochni, Hrubieszowa, Gliwic.

Konkurencje rozpoczęły się przed 1000 i trwały do 1600 z kilkunastominutową przerwą obiadową.

Przez pierwsze 2 kolejki organizatorzy zorganizowali podwójny start. W ostatniej, decydującej kolejce każdy zawodnik startował sam.

W młodzikach pierwsze miejsca zajęła Wiktoria Hałasa z Grodkowa. Przegrał z nią Kacper Kaczmarek z Hrubieszowa o 0,1 s. Trzecie miejsce należało do Grzegorza Truchana z Suwałk.

W kategorii juniorów młodszych wygrał Łukasz Flisiuk z Hrubieszowa. Drugie miejsce wywalczył Patryk Bajer z tego samego klubu. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik Aeroklubu Podkarpackiego Bartłomiej Kopacz.

W juniorach zdecydowanie wygrał Dominik Skwarek z Hrubieszowa, który w 6 turze lotów rzucił 33,7 s. Ponad 8 sekund za nim Daniel Jędrzejczak z LOK Bojszowy, trzecie miejsce należało do Michała Ferlaka, który startował u siebie.

W seniorach „rzutem na taśmę” uzyskując najlepsze wyniki w ostatniej turze lotów wygrał Sławomir Truchan z Suwałk, uzyskując tym samym najwyższy czas lotu podczas zawodów – 34.3 s. Drugie miejsce wywalczył Jacek Żurowski z Gliwic. Trzecie miejsce zajął Robert Kopacz z Krosna.

Prowadzona była również klasyfikacja młodzik-dziewczęta. Wygrała ją Wiktoria Hałasa. 10 sekund za nią Zofia Zdancewicz z Suwałk jako trzecia Karina Sawicka z Grodkowa.

Jak na taką ilość zawodników, całe wydarzenie przebiegło dość sprawnie i w miłej atmosferze.
W ramach nagrody zawodnicy, którzy stanęli na podium zostali nagrodzeni pokaźnym pucharem i dyplomem.

Zawodnicy na hali w Chrzanowie
       Zawodnicy na hali w Chrzanowie.

Robert Kopacz z Krosna
Robert Kopacz z Krosna.

Hala niska, o czym może świadczyć to, że Jerzy Włodarczyk rzuca "klasycznie" co jest dość rzadkim widkowiem.
Organizator zawodów Jerzy Włodarczyk.

Piotr Wielosz - Hałasa tym razem poza podium.
Piotr Wielosz-Hałasa

Podium Młodzik dziewczęta. 2. Zofia Zdancewicz, 1. Wikoria Hałasa, 3. Karina Sawicka  Podium Młodzik. 2. Kacper Kaczmarek, 1. Wikoria Hałasa, 3. Grzegorz Truchan
Podium młodzik dziewczęta i młodzik.

Podium Junior Młodszy. 2. Patryk Bajer, 1. Łukasz Flisiuk, 3. Bartek Kopacz  Podium Junior. 2. Daniel Jędrzejczak, 1. Dominik Skwarek, 3. Michał Ferlak  Podium Senior. 2. Jacek Żuroski, 1. Sławomir Truchan, 3. Robert Kopacz
Podium junior młodszy, junior oraz senior.

Autor relacji z zawodów: Michał Śliwiński.

Autorka zdjęć – Iza Rogala.

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

Wyniki do pobrania tutaj:    Pobierz PDF