mar
7
2015

STROPKOVSKÁ HALA – 5. ročník

7.03.2015r czyli dzień przed zawodami F1N do PP w Krośnie, tak jak rok temu, odbyły się zawody w Stropkovie na Słowacji (65km od Krosna).

W sumie wystartowało 33 zawodników, w tym 14 z Polski. 9 zawodników  z Krosna i 5 z Hrubieszowa. Zawody dzień po dniu to dobry trening, jednak hala w Stropkovie jest dużo niższa od tej w Jedliczu i dość wąska, więc potrzebne były modele o ciaśniejszym krążeniu, bo o zderzenie ze ścianą ciężko nie było…

Rozpoczęcie zawodów

MLADŠÍ ŽIACI

W tej kategorii wiekowej nie było żadnego zawodnika z Polski. Wygrał Rusnák Damián ze Stropkova od początku uzyskując dobre i wyrównane czasy lotów. Drugie miejsce zajął Fecek Maroš z Bardejova, dzięki dwóm dobrym lotom w ostatniej turze. Miejsce trzecie – Hanudel Branislav, a czwarte i zarazem ostatnie Brezani Marek.

Podium mlodsi ziaci

Podium w tej kategorii:

2. Maroš Fecek
1. Damián Rusnák
3. Branislav Hanudel

STARŠÍ ŽIACI

W tej kategorii wystartowało w sumie 7 zawodników, z czego aż piątka była z Polski.
Wygrał ze zdecydowaną przewagą i czasem 96.4sek Patryk Bajer z Hrubieszowa.
Drugie miejsce, z niespełna 6 sekundową stratą, zajęła Roksana Gądek z Krosna (na zdjęciu obok).
Miejsca od trzeciego do piątego to znów zawodnicy z Hrubieszowa. Dominik Skwarek uzyskał czas 87.6sekund, Łukasz Flisiuk 85.9sek, a Krzysztof Kraczkowski 77.6sek.
Ta grupa wiekowa została zdominowana przez naszych zawodników, jednak niestety nie tylko u nas można zauważyć bardzo małą i ciągły spadek ilości juniorów młodszych

Kamil Śnieżek

Tylko 4 zawodników, w tym jeden z Krosna. Wygrał Słowak Pavol Galdun, widać u niego znaczne postępy dzięki nowym modelom i na prawdę przyzwoite czasy lotów. Jego końcowy wynik to 96.8sek, najlepszy ze wszystkich grup wiekowych. Kamil Śnieżek (na zdjęciu obok), z prawie 25 sekundową stratą, zajął drugie miejsce. Trzeci Viliam Gecík.

1. Pavol Galdun
2. Kamil Śnieżek
3. Viliam Gecík

Podium junior

SENIORI

Najliczniejsza grupa wiekowa, bo aż 18 zawodników, z czego 7 z Krosna i instruktor modelarzy z Hrubieszowa Leszek Kryszczuk.
Wygrał aktualny Wicemistrz Słowacji F1N – Milan Minárik z Prešova z czasem 92sekund. Drugie miejsce zajął krośnieński zawodnik – Robert Kopacz z prawie 2 sekundową stratą. Miejsce trzecie – kierownik i organizator zawodów – Ján Mydla ze Stropkova. Leszek Kryszczuk czwarty, piąte miejsce Michał Słyś, szóste aktualny Mistrz Słowacji w tej kategorii – Miroslav Pitlanič.

Robert Kopacz z modelem.           Podium w kategorii senior:
                                                           2. Robert Kopacz
                                                           1. Milan Minárik
                                                           3. Ján Mydla

Zawody dobrze zorganizowane, jednoczesny start w dwóch komisjach. Miła atmosfera, bez niepotrzebnych kłótni i zgrzytów, może po prostu inna mentalność niż u nas… Bardziej na luzie i dla przyjemności. Bardzo fajny akcent  z okazji nadchodzącego dnia kobiet, symboliczny goździk dla każdej z Pań.

2015-03-07 - stropkov (9)

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.

SENIORI

1Minárik MilanPrešov530,230,113,25,527,829,131,75,492