mar
3
2015

Krótki przegląd przed zawodami w Krośnie. Wyniki zawodów w Zielonce.

Ostatnie zawody w Zielonce, przynajmniej dla mnie, przyniosły chyba sporo zaskoczeń. Mimo, że nie było mnie tam, analizując wyniki doszukałem się kilku ciekawych „niuansów”.

Wyniki z wszystkich zawodów F1N do PP 2015 można pobrać w zakładce „Wyniki”.

Logo-KSML

Warto śledzić też aktualną punktację Pucharu Polski F1N na stronie
Krośnieńskiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych:

Po zobaczeniu wyników z niedzielnych zawodów F1N w Zielonce, postanowiłem spisać kilka moich przemyśleń.

2015-03-01 – PP F1N – Zawody o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka – wyniki

W młodzikach zazwyczaj miejsca na podium rozdzielają między siebie zawodnicy modelarni „Orlik” Hrubieszów, tym razem na drugim stopniu podium stanął jednak Mateusz Jankowski z modelarni SML „Ważka” przy OK w Wieliszewie. Wygrał Maciej Wyżyn, trzeci Łukasz Flisiuk.

W juniorach młodszych wygrał, pod nieobecność Piotra Hałasa – Wielosz, Patryk Smuga, osiągając łączy czas 118,4 sekund, najlepszy rezultat ze wszystkich zawodników. Patryk ma szanse w walce o Puchar Polski, gdyby nie brak startu w Grodkowie i Chrzanowie, były by one większe, ale i tak są duże – stać go na na prawdę dobre i równe loty –  to mój faworyt jeśli chodzi o rywalizacje o PP juniorów młodszych. Przed nami zawody w Krośnie i Bochni –  dwie dość wysokie hale 😉
W Zielonce drugie miejsce zajął Franciszek Siwak, trzecie Eryk Grudzień.

W juniorach wygrała Aleksandra Sawicka z Grodkowa, dzięki temu awansuje na pierwszą pozycję w klasyfikacji Pucharu Polski i tym samym wyprzedzi Dawida Lipskiego – zapowiada się ciekawa rywalizacja.
W Zielonce drugi był Bartłomiej Bilewicz z Suwałk, trzeci – Kacper Ciesielski.

W zawodach F1N klasyfikacji seniorów zaliczanych do Pucharu Polski pierwszy raz od ponad dwóch lat na najwyższym stopniu podium stanął kto inny niż Jerzy Bodaszewski (biorąc pod uwagę zawody, w których brał udział w 2013 oraz w 2014). Był niepokonany od trzech końcowych zawodów w sezonie 2012. Dla mnie spore zaskoczenie.
Wygrał Leszek Kryszczuk z modelarni „Orlik” Hrubieszów trzema wyrównanymi lotami – gratulacje. U Jurka widać spore rozbieżności w czasach lotów 34.1, 34.4 i 41.5. Trzecie miejsce Marek Roman z Zielonki.

W klasyfikacji OPEN, zawodników bez licencji, nie zaliczanej do PP wygrał junior młodszy Leon Czajka z Zielonki z czasem 116.a sekund. Drugi Jacek Budzik, trzeci Piotr Czajka, obaj seniorzy. Wszyscy trzej z Zielonki, szkoda braku licencji, bo czasy lotów na prawdę przyzwoite, szczególnie Leon Czajka z wynikami na takim poziomie mógłby z powodzeniem walczyć w Pucharze Polski juniorów młodszych.

Już w niedziele zawody w Krośnie, zapowiada się ciekawie, hala w Jedliczu należy do wyższych, szkoda że zawody nie odbędą się na jeszcze wyższej hali w Krośnie, ale pewnie sporo osób cieszy się z tego powodu 😉
Brakuje też w tym sezonie zawodów w Tarnobrzegu – szkoda, bo hala bardzo przyjemna.