sie
30
2023

Świetny występ krośnian na Mistrzostwach Świata we Francji

Bardzo dobry wynik uzyskali krośnieńscy modelarze rywalizujący w kategorii F1A na tegorocznych Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających odbywających się 11-20.08 w Moncontour we Francji.

Indywidualnie Michał Śliwiński zajął 4 miejsce (najwyższa pozycja uzyskana w tym stuleciu przez polskiego zawodnika na zawodach tej rangi w kategorii F1A), a Michał Słyś po małej stracie w jednym z siedmiu lotów uplasował się na 63 miejscu. Drużynowo Polska ekipa w klasyfikacji F1A uplasowała się na dobrym 8 miejscu.
W klasyfikacji generalnej, gdzie pod uwagę brane są wszystkie 3 kategorie zdobyliśmy brązowy medal.

W Mistrzostwach rywalizowało 600 zawodników z 41 państw z całego świata, a poziom sportowy był bardzo wysoki. Nasi zawodnicy pomimo słabszego sprzętu sportowego niż konkurencja, nadrabiając współpracą w drużynie, wyprzedzili wiele świetnie wyposażonych ekip z innych krajów.

Szersza relacja wkrótce! Póki co natłok pracy i przygotowań do MP i zawodów PP i PŚ, które zaplanowane są w najbliższym czasie wygrywa.

Logo Miasto Krosno

Wyjazd krośnieńskich zawodników Michała Śliwińskiego i Michała Słysia na Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających F1A,B,C – Moncontour 2023 Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Krosno.
Dodatkowo wsparł nas Aeroklub Podkarpacki SL w Krośnie i Pan Mateusz Kopacz. Serdecznie dziękujemy!