mar
5
2016

XI Zawody Modeli Halowych o Puchar Dyrektora MOKiS-u w Pyskowicach

W sobotę 5-tego marca odbyły się już czwarte Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N zaliczane do tegorocznego Pucharu Polski. Tym razem modelarze z całej Polski gościli w Pyskowicach, gdzie miały miejsce XI Zawody Modeli Halowych o Puchar Dyrektora MOKiS-u.

Hala MOKiS w Pyskowicach.

Zawody zostały rozegrane w pięciu kategoriach: młodzik, młodzik dziewczęta (zostały wyłonione z grupy młodzików), junior młodszy, junior oraz senior. W sumie do rywalizacji stanęło 92 zawodników, którzy reprezentowali następujące kluby z całej Polski: OSiR Suwałki, KMLiK ŁDK w Łasku, UKS Jedynka Hrubieszów, SMO Feniks, OKiR Grodków, MSML MDK Bochnia, Aeroklub Częstochowski, Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych, Aeroklub Krakowski, MOKSiR Chrzanów, Aeroklub Podkarpacki w Krosnie.

Na hali można było trenować już około godziny 8, a rozpoczęcie zawodów odbyło się o 10. Starty przebiegały równocześnie w dwóch komisjach sędziowskich.

Młodzik

W zawodach wystartowała bardzo duża liczba zawodników w tej kategorii wiekowej, bo aż 57. Jest to zasługą sporej ilości modelarni, zrzeszonych w GSML.
Zwyciężył Hubert Truchan z Suwałk. Nowa twarz, pierwszy start tego zawodnika w tegorocznym Pucharze Polski i chyba w ogóle w zawodach Pucharu Polski. Wygrał z dość sporą przewagą wykonując dość wyrównane i powtarzalne loty. Na drugim miejscu z ponad 8 sekundową stratą Grzegorz Truchan – również OSiR Suwałki, który 5 ze swoich 9 lotów totalnie zepsuł. Jedyną 0,1 sekundy za nim na miejscu trzecim Piotr Niewiadomski z Łasku.
Dziewięciu najlepszych zawodników otrzymało dyplomy i nagrody rzeczowe, a pierwsza trójka dodatkowo medale.

Podium młodzik.
Podium młodzik: 2. Grzegorz Truchan, 1. Hubert Truchan, 3. Piotr Niewiadomski,
4. Wiktoria Hałasa, 5. Mateusz Kotas, 6. Kacper Kewin Borkowski,
7. Mikołaj Bulzacki, 8. Aleksander Pawletta, 9. Jakub Wezgraj

Młodzik dziewczęta

W młodziczkach zostało sklasyfikowanych 13 zawodniczek. Jest to kategoria wyłoniona z młodzików. Wygrała (tak jak na trzech poprzednich zawodach zaliczane do Pucharu Polski) Wikoria Hałasa z Grodkowa reprezentująca SMO Feniks. Drugie miejsce także bardzo powtarzalnie i bez zaskoczeń – Zofia Zdancewicz z Suwałk. Trzecie miejsce zajęła Oliwia Matyśniak z Łasku.

Podium młodzik dziewczęta.
Podium młodzik dziewczęta: 2. Zofia Zdancewicz, 1. Wiktoria Hałasa, 3. Oliwia Matyśniak,
4. Karina Sawicka, 5. Wiktoria Gabara, 6. Amelia Płonka

Junior młodszy

Pośród 8 juniorów młodszych jak zwykle górowali zawodnicy z Hrubieszowa. Wygrał Patryk Bajer, przed Łukaszem Flisiukiem. Trzecie miejsce zajął Adrian Pogonowski z GSML.

Podium junior młodszy.
Podium junior młodszy: 2. Łukasz Flisiuk, 1. Patryk Bajer, 3. Adrian Pogonowski –
na fot. Dawid Lispki, 4. Mikołaj Wilczęga, 5. Julia Rypińska

Junior

Kategoria najsłabiej obstawiona, bo jedynie 6 zawodników. Wygrał ze sporą przewagą Piotr Wielosz-Hałasa, na drugim miejscu Dominik Skwarek – obaj z Hrubieszowa. Trzecie miejsce przypadło Dawidowi Lipskiemu z Gliwic dla którego był to pierwszy start w tegorocznym Pucharze Polski F1N. Słabszy występ niż zwykle zaliczyła Aleksandra Sawicka zajmując czwarte miejsce.

Podium junior.
Podium junior: 2. Dominik Skwarek, 1. Piotr Wielosz-Hałasa, 3. Dawid Lipski,
5. Michał Ferlak, 4. Aleksandra Sawicka, 6. Daniel Bogomaz

Senior

Seniorów całkiem sporo, bo 21. Wygrał Sławomir Truchan reprezentujący OSiR Suwałki. Osiągnął wynik 125,4 seki jednocześnie 20 sekundową przewagę nad kolejnym zawodnikiem. Model, którym latał to „klapówka”, która jak widać świetnie spisała się w tej hali. Na drugim miejscu Konrad Żurowski (obecny II Wicemistrz Świata w kategorii modeli F1E), który wykonał dość wyrównane loty. Zawodnicy z Łasku pokazali, że choć mało jeżdżą na zawody PP, to liczą się w rywalizacji. Krzysztof Bulzacki zajął trzecie miejsce, a Jakub Laszczyk czwarte.
Jedyny krośnieński zawodnik na tych zawodach – Robert Kopacz zajął miejsce siódme.

Podium senior.
Podium senior: 2. Konrad Żurowski, 1. Sławomir Truchan, 3. Krzysztof Bulzacki,
4. Jakub Laszczyk, 5. Tadeusz Sawicki

Zdjęcia dzięki uprzejmości Leszka Kryszczuka:

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.