lut
14
2016

Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych klasy F1N – Grodków

Relacja Justyny Gądek z Ogólnopolskich Zawodów Modeli Halowych klasy F1N zaliczanych do Pucharu Polski. W zawodach wzięło udział w sumie 49 zawodników.

W dniu 14.02.2016 r. odbyły się Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych klasy F1N zaliczane do Pucharu Polski.

W zawodach wzięło udział w sumie 49 zawodników. Na tak fajną i wysoką halę to aż dziw dlaczego taka mała frekwencja, atmosfera jak co roku też sympatyczna.

W udziale w zawodach w Grodkowie uczestniczyła ekipa z Krosna w składzie: Roksana Gądek w kategorii junior młodszy, Kamil Śnieżek w kategorii junior, Patryk Śnieżek i Justyna Gądek w kategorii senior.

Od godz. 8 rano była możliwość treningu na hali. Oficjalne rozpoczęcie zawodów odbyło się o godz. 9,30, a pierwsze loty konkursowe około 10.

Rozpoczęcie zawodów  Rozpoczęcie zawodów

Pierwsze loty rozpoczęli młodzicy, chłopcy na przemian z dziewczętami . Na środek hali zawodnicy wychodzili pojedynczo co spowodowało wydłużenie się czasu zawodów. Po wylataniu 9-cu kolejek rozpoczęli loty juniorzy młodsi, następnie juniorzy. Dopiero, gdy do lotów przystąpili seniorzy padła decyzja o lataniu dwóch zawodników jednocześnie.

Najlepszy z krośnieńskiej grupy wypadł Kamil Śnieżek na miejscu 4 w kategorii juniorów z pośród 7 zawodników.

Patryk Śnieżek na miejscu 6, a Justyna Gądek na miejscu 10 w kategorii senior z pośród 13 zawodników.

Roksana Gądek objęła ostatnie miejsce czyli 6 w juniorach młodszych. Zawody dla niej nie były udane czego dowodem są wylatane sekundy.

Roksana Gądek - junior młodszy.  Kamil Śnieżek - junior młodszy.  Patryk Śnieżek - senior.  Justyna Gądek - senior.

Niestety brak możliwości treningu na hali sportowej jest przyczyną tak niskich not naszych Krośnieńskich zawodników.

Ogólne zawody uważamy za udane i w sympatycznej atmosferze , życzymy sobie,  aby każde z pozostałych zawodów przebiegały tak samo sympatycznie.

Autor relacji z zawodów: Justyna Gądek.

W kategorii młodzików wystartowało 15 zawodników. Wygrał Kacper Kaczmarek z Hrubieszowa, przed Grzegorzem Truchanem z Suwałk i Jakubem Cichowlasem z Aeroklubu Leszczyńskiego.

W kategorii młodzik dziewczęta rywalizowało 8 zawodniczek – jest to dość spora liczba, jednak jedynie dwie zawodniczki były „przyjezdne”. Wygrała Wiktoria Hałasa z Grodkowa. Na drugim miejscu Zofia Zdancewicz z OSiR Suwałki. Trzecia Oliwia Matyśniak z Łasku.

Podium młodzik dziewczęta. 2. Zofia Zdancewicz, 1. Wikoria Hałasa, 3. Oliwia Matyśniak  Podium młodzik. 2. Grzegorz Truchan, 1. Kacper Kaczmarek, 3. Jakub Cichowlas
Podium młodzik dziewczęta i młodzik.

W juniorach młodszych najlepszym wśród 6 zawodników okazał się Patryk Bajer. Na drugim miejscu Łukasz Flisiuk. Obaj zawodnicy z Hrubieszowa najczęściej rywalizują między sobą, pozostawiając innym marne szanse, ale tym razem do walki stanął Mikołaj Walczak z Aeroklubu Leszczyńskiego, który zajął trzecie miejsce, z nie tak dużą stratą.

Wśród 7 juniorów dwójka zawodników uzyskała taki sam wynik, będący sumą trzech najlepszych lotów – zadecydował kolejny czwarty czas lotu. Tym samym wygrała Aleksandra Sawicka z Grodkowa, a drugie miejsce zajął Dominik Skwarek z Hrubieszowa. Kolejny zawodnik  „Jedynki” – Piotr Wielosz-Hałasa na miejscu trzecim.

Podium junior młodszy. 2. Łukasz Flisiuk, 1. Patryk Bajer, 3.Mikołaj Walczak  Podium junior. 2. Dominik Skwarek, 1. Aleksadra Sawicka, 3. Piotr Wielosz-Hałasa
Podium junior młodszy i junior.

W seniorach wystartowało 13 zawodników. Wygrał Leszek Kryszczuk z Hrubieszowa, przed Krzysztofem Bulzackim z Łasku i Jackiem Żurowskim z Gliwic.
Zaskoczeniem jest ostatnie miejsce Filipa Badylaka, który trzy tygodnie wcześniej wygrał zawody w Bochni bardzo dobrym wynikiem. Tegoroczny Puchar Polski w seniorach zapowiada się emocjonująco – na  każdych zawodach do tej pory wygrał kto inny, nie ma jednego najlepszego zawodnika, z którym inni mogą tylko próbować walczyć.

Na zdjęciu obok podium Seniorów.

Podium Senior. 2. Krzysztof Bulzacki 1.Leszek Kryuszczuk, 3. Jacek Żurowski

Zdjęcia od Justyny Gądek:

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.